https://pansp.pl/wp-content/uploads/2024/09/961A2793-scaled.webp

Dzień Otwarty Uniwersytetu Trzeciego Wieku PANS

26 września 2024

23 września 2024 roku Rada Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, zorganizowała Dzień Otwarty dla seniorów, zainteresowanych przystąpieniem do Uniwersytetu. Wydarzenie to wzbudziło duże zainteresowanie i zgromadziło wielu uczestników, którzy odwiedzili mury PANS, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju osobistego, aktywnego spędzania czasu, oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną UTW.

Spotkanie otworzył Prorektor ds. rozwoju i współpracy, dr Sławomir Solecki, który powitał zgromadzonych ciepłymi słowami oraz przedstawił historię działalności UTW w PANS w Przemyślu sięgającą do 2008 r., a prof. dr hab. inż. Wiesław Barabasz, Kierownik UTW, wyraził swoje uznanie dla seniorów, aktywnie uczestniczących w życiu akademickim.

Po oficjalnym powitaniu głos zabrał Pan Lesław Antoniewski, przewodniczący Rady słuchaczy UTW, który szczegółowo zaprezentował działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2023/2024. Z entuzjazmem przedstawił bogatą ofertę edukacyjną, która obejmuje różnorodne zajęcia, takie jak wykłady, warsztaty, seminaria oraz spotkania tematyczne, dostosowane do potrzeb i zainteresowań seniorów.

Pan Przewodniczący podkreślił także znaczenie wycieczek edukacyjnych, w ramach których słuchacze Uniwersytetu mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc, istotnych z perspektywy historycznej i kulturowej. Wskazał na różne formy aktywności, które sprzyjają nie tylko zdobywaniu wiedzy, ale również integracji społecznej i rozwojowi osobistemu.

Następnie Kierownik Działu Rozwoju i Współpracy, mgr Małgorzata Wałczyńska-Gancarz omówiła kwestie formalne związane z przystąpieniem do UTW oraz zaprezentowała uczestnikom, jak korzystać ze strony internetowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku (utw.pansp.pl). W dalszej części wydarzenia prof. dr hab. inż. Wiesław Barabasz wygłosił wykład okolicznościowy pt. „Życie i działalność Rudolfa Weigla”. Goście z uwagą wysłuchali opowieści o życiu tego wybitnego naukowca, ale także zadawali pytania, co zaowocowało żywą dyskusją.

Po zakończeniu wykładu uczestnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek, który był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów w przyjaznej atmosferze. Wielu gości pozostało w sali dłużej, kontynuując rozmowy i dzieląc się wrażeniami z wydarzenia, co podkreśliło jego integracyjny charakter.

 

Tekst: Dorota Soroka, Patrycja Bereś

Zdjęcia: Grzegorz Gajdzik

 

Logo PWSW
EnglishPoland