JAK ZOSTAĆ TERYTORIALSEM? – wnioski
13 grudnia 2022Darmowe szkolenia, nowoczesny sprzęt, możliwość zarobku i brak konieczności rezygnacji z pracy – brzmi jak studia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, ale to również korzyści, jakie płyną z bycia Terytorialsem. Zasady funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, procedury przystąpienia do służby, system szkoleń, zadania w czasie pokoju, kryzysu i wojny – wiadomości na ten temat uzyskali studenci naszej uczelni podczas wczorajszego spotkania informacyjnego. WOT to jeden z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych RP, który nieustannie rośnie w siłę – również w Przemyślu. W naszm mieście w 2022 r. utworzona została brygada, która w swoje szeregi przyjmuje gotowych, by zostać żołnierzami, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, a także wspierać lokalne społeczności.
Teoretycznym informacjom towarzyszył pokaz sprzętu i nieplanowany, ale bardzo ważny punkt spotkania w postaci wypowiedzi studentki bezpieczeństwa transgranicznego, wcielonej do WOT-u: „To duże wyzwanie, można sprawdzić samego siebie, poszerzyć swoją wiedzę, kompetencje ze szkoleń nam zostają. Poza tym to świetna przygoda, może się wydawać, że dwa dni w miesiącu to mało, ale to bardzo intensywne szkolenia. Tak naprawdę można przewartościować swoje życie. O aspekcie finansowym nie wspominając, bo nie tylko o to przecież chodzi, ale to też wartość”.
Terytorialsi mają siłę, również przekonywania! O tym świadczy ilość osób, które wyraziły chęć wstąpienia w struktury Wojsk Obrony Terytorialnej. Tych, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania, zachęcamy do kontaktu z rekruterem 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej: tel. 501 676 296.
Tekst: Justyna Przerwa
Zdjęcia: Grzegorz Gajdzik