https://pansp.pl/wp-content/uploads/2023/05/20230518_094609889_iOS-1000x800.webp

Kontynuacja dyskusji społecznej na temat bezpieczeństwa seniorów

18 maja 2023

Profilaktyka jest niezwykle ważna, w końcu „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Warto pamiętać, że możemy zapobiegać nie tylko zagrożeniom zdrowia i życia ludzkiego, ale prowadzić działania zapobiegawcze w poszczególnych dziedzinach życia – np. związanych z bezpieczeństwem.

Debata „Bezpieczeństwo seniorów”, która odbyła się 18 maja br. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu to kontynuacja dyskusji społecznej na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, a przede wszystkim rodzajów oszustw, w tym oszustw bankowych, zagrożeń w ruchu drogowym, roli dzielnicowych i mobilnych aplikacji Policji.

Zaproszeni goście, gospodarze debaty oraz gospodarze uczelni – Magdalena Świtalska i Sylwia Lisiecka z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Małgorzata Chomycz-Śmigielska – Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Przemyślu,  kom. Waldemar Kolczak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu, mł. asp. Joanna Golisz – Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, st. sierż. Emilii Bazan – profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, dr hab. Marek Delong, prof. PANS – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, Humanistycznych i Ochrony Zdrowia przemyskiej uczelni, dr Andrzej Kawecki – zastępca Naczelnika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Komendy Miejskiej w Przemyślu oraz Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych i Humanistycznych PANS, Maria Jakubowska – Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Przemyskiego, reprezentanci zarządów osiedli naszego miasta, a przede wszystkim – seniorzy zgromadzeni w uczelnianej auli – mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat ochrony swojej tożsamości, ochrony komputera, telefonu, pieniędzy…

Prelegenci: st. sierż. Kulińczak Rafał, asp. sztab. Andrzej Trelka oraz Pan Marek Wasiewicz uczulili słuchaczy na zachowania kryminogenne, wskazali, jak reagować na niebezpieczeństwa w różnych dziedzinach życia, a także – podczas dyskusji – odpowiedzieli na wszelkie pytania ze strony audytorium.

Pamiętajmy! „Oszuści nie muszą kraść portfela. Wystarczy, że ukradną dane. Stosując się do kilku podstawowych zasad, zwiększamy swoje bezpieczeństwo w sieci”.

Debata została objęta Honorowym Patronatem przez Starostę Powiatu Przemyskiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla.

Tekst: Justyna Przerwa

Zdjęcia: Grzegorz Gajdzik

Logo PWSW
EnglishPoland