Kronika Dni Kariery PANS w Przemyślu cz. II
29 października 2024Prawie stu uczestników w przemyskiej uczelni przez kolejny tydzień podnosiło swoje kwalifikacje pod okiem ekspertów.
Co to znaczy?
To znaczy, że za nami drugi tydzień Dni Kariery studentów i absolwentów!
21 października br. absolwentka PANS i specjalistka w branży architektonicznej – Aleksandra Kazienko – podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak połączyć rynek nieruchomości, architekturę wnętrz i sztukę. Tajniki jak przejść „Od marzenia do realizacji…” poznali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu (CKZiU), Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu oraz studenci architektury wnętrz.
Zainteresowana kulinarnymi nowinkami młodzież Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu (ZSUHiG) wzięła udział w warsztatach prezentujących tradycyjne i nowoczesne metody wykorzystywane w gastronomii; a te przedstawił mgr inż. Krzysztof Wojciechowski – wykładowca naszej uczelni. Środa 23 października upłynęła więc na dyskusjach „Klasyka czy innowacja – czyli dylemat współczesnego kucharza”.
Akcja – motywacja! to najlepsze podsumowanie kolejnego warsztatowego dnia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu. Uczniowie przemyskich CKZiU nr 2 i ZSUHiG otrzymali praktyczne wskazówki, jak odkryć swoje talenty, wzbudzić motywację i utrzymać ją na wysokim poziomie. Prowadzące Małgorzata Sielska oraz Justyna Laryś – ekspertki ds. realizacji doradztwa zawodowego, przedstawicielki Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie pomocy społecznej w Przemyślu, nie tylko podpowiedziały, jak podnosić próg motywacji, ale również wyjaśniły, jakie są czynniki i uwarunkowania biologiczne, które ją hamują.
Szkoleniowy tydzień zakończył się tematem „na czasie”, bo związanym z AI. Studenci PANS korzystając z doświadczenia Natalii Nowak – projektantki grafiki 3D, trenerki, szkoleniowca z zakresu projektowania graficznego, specjalistki firmy mDS Sp. z o.o., dowiedzieli się, jak „Budować swoją markę online i wejść na rynek pracy – jak AI ułatwia tworzenie stron wizerunkowych”. Słuchacze wyszli ze spotkania bogatsi o wiedzę, jak szybko i intuicyjnie zaprojektować profesjonalną witrynę, która odzwierciedli ich umiejętności, doświadczenie i osobowość.
Nasza uczelnia nie zwalnia tempa, bo kolejne wystąpienia już za rogiem!
Tekst: Justyna Przerwa, Agata Lalik
Zdjęcia: Grzegorz Gajdzik