https://pansp.pl/wp-content/uploads/2023/09/debata-na-slider-jpg.webp

Przedwyborcza debata programowa – zaprasza JM Rektor

3 października 2023

Przemyśl, dn. 25 września 2023 r.

Informacja na temat
wyborczej debaty programowej
kandydatów w wyborach do Sejmu RP
organizowanej
w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu
dn. 4 października o godz. 18.00



Szanowni Państwo,

18 września br. wystąpiłem do przedstawicieli wszystkich siedmiu komitetów wyborczych zarejestrowanych w okręgu wyborczym nr 22 z zaproszeniem do udziału w organizowanej przeze mnie wyborczej debacie programowej kandydatów do Sejmu RP.
Debata odbędzie się w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu (PANS) i zaplanowana jest na dzień 4 października 2023 r. na godz. 18.00 w Auli PANS w Kolegium Wschodnim (ul. Książąt Lubomirskich 4). Przewidywany czas trwania debaty to ok. 2 godziny.
Ogłaszam, że do wyznaczonej przeze mnie daty, tj. do dn. 22 września 2023 r., sześć komitetów wyborczych zgłosiło do debaty następujących kandydatów:


1. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni –
Marek Chludziński, specjalista ds. stosunków międzynarodowych z Przemyśla – lat 27.


2. Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL-Polska 2050 Szymona Hołowni –
Arkadiusz Południak, politolog z Przemyśla – lat 40.


3. Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy –
Paweł Frankiewicz, prawnik z Muniny – lat 44.


4. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość –
Andrzej Zapałowski, nauczyciel akademicki z Przemyśla – lat 57.


5. Komitet Wyborczy Nowa Lewica –
Gabriel Zajdel, pedagog z Krosna – lat 44.


6. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość –
Daniel Dryniak – inżynier pożarnictwa – strażak z Przemyśla – lat 47.

Wszelkie ewentualne zmiany kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze do debaty zostaną podane przeze mnie do publicznej wiadomości na początku debaty. Zmiany te będą wymagały przesłania do mnie pisemnego uzasadnienia.
Organizacja debaty wpisuje się w tradycję tego typu wydarzeń od lat organizowanych w reprezentowanej przeze mnie Uczelni, które miałem okazję kilkakrotnie współprowadzić.
Ideą organizowanej przeze mnie debaty jest oddanie głosu szczególnie polityczkom i politykom urodzonym w 1973 roku i później, którzy pochodzą z Przemyśla lub powiatu przemyskiego. Powyższe kryteria nie są jednak obligatoryjne i to komitety wyborcze ostatecznie decydowały o tym, kogo wystawią do debaty.
Debatę poprowadzę osobiście, zadając kandydatom kilka wymyślonych przeze mnie pytań. Gwarantuję, że treści tych pytań nikt wcześniej nie pozna.
Pytania w programowej debacie wyborczej będą dotyczyły aktualnie najważniejszych poruszanych w kampanii wyborczej kwestii z zakresu wybranych polityk publicznych.
Chciałbym, abyśmy podczas debaty skoncentrowali się zasadniczo na kwestiach programowych i jednocześnie unikali ataków personalnych i eskalowania emocji. Liczę na przedstawienie przez uczestników debaty konkretnych rozwiązań poruszonych przeze mnie problemów społeczno-politycznych i gospodarczych. Debata odbywa się bowiem w murach uczelni wyższej, gdzie podstawę stanowi merytoryczna i kulturalna dyskusja oparta na faktach, a nie emocjach. Jednocześnie proszę o to, aby uczestnicy debaty nie umieszczali i nie rozdawali na terenie uczelni materiałów wyborczych w postaci plakatów i ulotek.
Czas odpowiedzi na każde zadane przeze mnie w tej debacie pytanie to maksymalnie 2 minuty. Koniec czasu wypowiedzi będzie zaznaczony sygnałem dźwiękowym, co zobowiązuje uczestnika do natychmiastowego przerwania swojej wypowiedzi.
Z uwagi na ograniczenia czasowe nie będzie możliwości poruszenia w zadanych przeze mnie pytaniach wszystkich zagadnień obecnych w toczącej się kampanii wyborczej, dlatego pod koniec debaty wszyscy kandydaci będą mieli możliwość zadania jednego krótkiego pytania (pół minuty na zadanie pytania) jednemu z wybranych przez siebie kandydatów biorących udział w debacie (minuta na odpowiedź).
W podsumowaniu debaty każdy z kandydatów będzie miał możliwość wygłoszenia dwuminutowego exposé, w którym będzie mógł poruszyć najważniejsze tematy w swojej kampanii wyborczej.
Z uwagi na ograniczenia czasowe, pytania od publiczności nie są przewidziane.
Wstęp na debatę dla publiczności będzie wolny. Uczelniana aula jest w stanie pomieścić do 200 osób. Decyduje kolejność wejścia na aulę.
Debata będzie transmitowana na uczelnianym Facebooku, a następnie udostępniona na uczelnianym kanale You Tube.
Na debatę zapraszam przedstawicieli lokalnych i regionalnych mediów, którzy również będą mogli prowadzić transmisję z tego wydarzenia.

Informacje na mój temat można uzyskać, klikając w poniższe linki:

https://pansp.pl/uczelnia/wladze-pwsw/
https://www.linkedin.com/in/dr-pawe%C5%82-trefler-prof-pans-executive-mba-51994b205/


Z poważaniem
dr Paweł Trefler, prof. PANS
Rektor PANS w Przemyślu

Przedwyborcza debata programowa – zaprasza JM Rektor

Logo PWSW
EnglishPoland