https://pansp.pl/wp-content/uploads/2024/06/zdjecie1-jpg.webp

„W Krainie Czarów” – Magiczna Podróż w Przemyślu

11 czerwca 2024

W urokliwy wieczór 2 czerwca 2024 roku, o godzinie 19:05, Sala Zamku Kazimierzowskiego przeistoczyła się w magiczną krainę baśni. Na scenie rozbłysło spektakularne widowisko muzyczno-teatralne „W Krainie Czarów. Spacer po zaczarowanym świecie baśni”, które trwało niemalże dwie godziny, zsyłając niezapomniane wrażenia zarówno wykonawcom, jak i widzom.

Widowisko zainaugurowała, jak zawsze ciepłym powitaniem Pani Renata Nowakowska, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Ku zaskoczeniu zgromadzonych, Pani Dyrektor poprosiła w imieniu prowadzących o nieklaskanie podczas występu, aby zachować spójność spektaklu i umożliwić pełne zanurzenie się w magiczny świat baśni.

Gdy pierwsze dźwięki melodii z Pinokia rozbrzmiały w sali, widzowie przenieśli się do świata magii, wspomnień i niezwykłych przeżyć. Widowisko, prowadzone przez duet Doroty Soroki i Piotra Szelążka, okazało się pełnym emocji wyzwaniem, zarówno dla artystów, jak i dla publiczności. Chórzyści nie tylko śpiewali, ale także wcielali się w postacie z baśni, tworząc niezapomniane przedstawienie, które poruszyło serca wszystkich obecnych.

Scena była pełna zaskoczeń: chór tańczący cza-czę przy piosence „Un Poco Loco”, pojawienie się Pana Kleksa wraz z dziećmi, które śpiewając „Na wyspach Bergamutach” obdarowywały jednocześnie publiczność latającymi cukierkami. Dwa lwy, pokazujące sobie prawdziwą miłość i przyjaźń, oraz piosenka „Miłość rośnie wokół nas” w wykonaniu prowadzących, wzbudziły szczególne emocje. Przeniesienie się do świata wampirów przy dźwiękach piosenki „Na orbicie serc” wzbogaciło magiczną, intrygującą atmosferę, dodając inspiracji do tej niezwykłej podróży.

Na scenie zaprezentowały się trzy chóry: Przemyski Akademicki Chór Kameralny „Ludus Vocalis”, Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum” oraz Chór „Fortis” z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Młodzi artyści oczarowali publiczność wykonaniem 22 utworów z klasycznych bajek, przeplatanych scenkami i narracjami, które wprowadzały wszystkich w baśniowy nastrój.

Atmosfera spektaklu była przesiąknięta tajemniczością, a każdy moment przynosił nowe, nieoczekiwane emocje. Energetyczne piosenki i wzruszające scenki sprawiały, że widzowie spontanicznie chcieli spontanicznie nagrodzić artystów brawami, lecz wsłuchując się we wcześniejsze słowa Pani Dyrektor Renaty Nowakowskiej, cierpliwie czekali do końca przedstawienia… Zarówno młodsi, jak i starsi widzowie z zachwytem śledzili każdy moment na scenie. Starsi widzowie, dzięki godzinie rozpoczęcia przypominającej wieczorynkę, mogli przenieść się w czasy dzieciństwa, pełne magii i cudów.

Spektakl zwieńczyła żywiołowa piosenka „Meluzyna”, zaśpiewana przez solistów i połączone chóry, która w blasku kolorowych świateł wybrzmiała z jeszcze większą mocą. Gdy wydarzenie dobiegło końca, publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami, wyrażając swoje uznanie i pragnienie, by takich przedstawień było więcej.

Autorką tego niezwykłego przedsięwzięcia była mgr Dorota Soroka, która odpowiadała za scenariusz, a towarzyszył jej dyrygent, mgr Piotr Szelążek, odpowiedzialny za opracowanie muzyczne. Widowisko wzbogaciły kolorowe rekwizyty przygotowane przez Kamilę Sochę, a za profesjonalną reżyserię odpowiadali Amelia Malicka, Zofia Sarna i Dominik Kuzyk.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także do studentów PANS, młodzieży z I LO oraz pozostałych aktorów za ich zaangażowanie i doskonałe odegranie każdej roli w spektaklu. To właśnie dzięki nim mogliśmy na chwilę przenieść się do krainy czarów.

Dziękujemy również Tygodnikowi „Życie Podkarpackie” za objęcie Patronatem Medialnym tego przedsięwzięcia.

Liczymy, że to nie koniec twórczych dokonań scenarzystki mgr Doroty Soroki oraz dyrygenta mgr. Piotra Szelążka, i mamy nadzieję, że ich kolejne projekty będą równie magiczne i inspirujące.

 

Tekst: Kamila Socha

Zdjęcia: Dawid Czubak

Logo PWSW
EnglishPoland