Centrum Sztuk Projektowych

Centrum Sztuk Projektowych (CSP) to jednostka w ramach Instytutu Humanistyczno-Artystycznego (Instytut ten prowadzi studia na kierunkach: filologia angielska, historia, projektowanie graficzne, architektura wnętrz) i jest to przestrzeń, w której znajdują się pracownie (oraz galeria) przeznaczone dla studentów architektury wnętrz (I stopnia) i projektowania graficznego (studia I i II stopnia). Studenci tych kierunków realizują program studiów, korzystając głównie z tych pracowni. Oficjalne otwarcie Centrum nastąpiło 27 października 2021 r., choć już w roku akademickim 2020/2021 studenci korzystali z tego zaplecza.

Centrum Sztuk Projektowych

Parę słów o parametrach i… kosztach

CSP znajduje się w jednym z uczelnianych budynków, w Kolegium Technicznym, na jego potrzeby zaadaptowano poddasze budynku (III piętro) i jedno skrzydło II piętra. Na II piętrze znajdują się dwie pracownie komputerowe (2D, 3D) oraz sala audiowizualna, na trzecim piętrze zaś pięć pracowni (komputerowe, malarska, projektowa, grafiki warsztatowej) oraz galeria „Świetlik”. Łącznie więc CSP posiada 7 pracowni, salę audiowizualną oraz galerię. Powierzchnia Centrum to łącznie 1200 m2. Koszt inwestycji to – bagatela! – ok. 4 miliony złotych, które uczelnia pozyskała m.in. z funduszy unijnych, dotacji celowej Marszałka Województwa i Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości.

Wyposażenie

Nie sposób wymienić wszystkiego, ale zakupione zostały m.in. profesjonalne oprogramowania do grafiki 2D i 3D, animacji, wizualizacji i obrazowania wnętrz, skaner 3D, drukarka 3D, laserowy ploter.

Centrum Sztuk Projektowych

Czy z Centrum korzystać mogą tylko studenci?

Planowane są zajęcia/warsztaty dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, z którymi uczelnia podpisała umowy patronackie oraz porozumienia o współpracy (są to obecnie: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Przemyślu; Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu). Niewykluczone, że jeśli tylko minie okres pandemiczny Centrum skieruje swoją ofertę również do mieszkańców miasta, podejmując się organizacji imprez otwartych.

 

Centrum Sztuk Projektowych

 

Logo PWSW
EnglishPoland