Oświadczenie Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego ws. agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę

Oświadczenie

Uczelnianej Rada Samorządu Studenckiego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu

 

         W związku z bezprecedensowym atakiem agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego jak i cała społeczność studencka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu pragnie wyrazić słowa wsparcia  i solidarności z naszymi ukraińskimi studentami, ich rodzinami i całym narodem ukraińskim. Łączymy się z Wami w oburzeniu i proteście wobec krwawej agresji na Wasz kraj.

        W odpowiedzi na dramatyczne wydarzenia na Ukrainie, Rektor PANS w Przemyślu, wyraził w imieniu własnym, oraz całej społeczności akademickiej słowa wsparcia i zdecydowany sprzeciw wobec niczym nieuzasadnionej, bezprawnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

        Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego jak i cała społeczność studencka PANS w Przemyślu pozostaje do dyspozycji i deklaruje pomoc we wszystkich sprawach związanych ze studiami i pobytem w Polsce.

        W przypadku trudności w realizacji obowiązków wynikających z programu studiów w związku z agresją na Ukrainę, studenci z tego kraju mogą zgłaszać się do sekretariatów poszczególnych instytutów lub bezpośrednio do Prorektora właściwego ds. studenckich w celu uzyskania pomocy.  

        Rektor PANS w Przemyślu uruchomił zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy.

        Dla naszych studentów z Ukrainy, jak i innych osób potrzebujących wsparcia, zostanie uruchomiony dyżur psychologiczny. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie www.pansp.pl

        Wierzymy, że Ukraina wyjdzie zwycięsko z tej bolesnej próby i obroni najcenniejszą wartość swojego jak i każdego kraju – niepodległość.

 

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego

Państwowej Akademii Nauk Stosowanych

w Przemyślu

Logo PWSW
EnglishPoland