Dni Otwarte PANS 2023

29 marca 2023

Wykładowcy, atmosfera, wyposażenie – to „samo się obroni”, dlatego PANS nie trzeba zachwalać, ale dawać okazję młodzieży, by na własne oczy i uszy (oraz dłonie, bo to w końcu uczelnia praktyczna) doświadczyła tego, czego na co dzień doświadczają studenci. Stąd kolejna edycja Dni Otwartych z warsztatami i wykładami, które 28 i 29 marca zgromadziły w naszych pracowniach uczniów ze szkół ponadpodstawowych z regionu.

Pierwszy dzień należał do Wydziału Nauk Społecznych, Humanistycznych i Ochrony Zdrowia. Samoobrona i techniki interwencji, quiz o funduszach UE, zawody strzeleckie o puchar Dziekana, ciekawostki o najdawniejszych dziejach Przemyśla i jego mieszkańcach oraz szlifowanie umiejętności językowych, to tylko część programu przygotowanego dla gości. A Ci nie nudzili się nawet przechodząc z sali do sali, ponieważ w korytarzu czekały studentki pielęgniarstwa, angażując m.in. do opatrywania ran, korzystania z AED, aby w przyszłości, w sytuacji kryzysowej, nie paraliżował strach.

Atrakcje drugiego dnia zapewniał Wydział Nauk Technicznych i Sztuk Projektowych, dzięki któremu uczniowie poznali każdą pracownię Centrum Sztuk Projektowych, wzięli udział w pokazach na Stacji Diagnostycznej, odkryli tajniki kuchni molekularnej, dopracowali technikę zdobienia ciast. Do tego obsługa maszyn CNC, konkurs e-sportowy z pokazem VR, symulator lotów dronem… Można odlecieć!

Wszystkim Klasom i Opiekunom dziękujemy za odwiedziny i oczywiście zapraszamy ponownie. Nie trzeba będzie długo czekać – Dzień Nauki już powoli wyłania się zza PANSowego rogu.

 

Tekst: Justyna Przerwa

Zdjęcia: Grzegorz Gajdzik

Logo PWSW