https://pansp.pl/wp-content/uploads/2023/11/IMG_0121-1-jpg.webp

Kolejna akcja krwiodawstwa na koncie społecznie odpowiedzialnej PANS

9 listopada 2023

Od kilu lat Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie łączą siły, by mnożyć dobro. Akcja krwiodawstwa będąca wynikiem tej współpracy to stały punkt uczelnianego kalendarza.

Ostatnia z nich, pod Patronatem Starosty Przemyskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego, Prezydenta Miasta Przemyśla i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu, miała miejsce 8 listopada br. Przed krwiobusem przy Kolegium Technicznym nie brakowało osób chcących wesprzeć szczytny cel. Z 43 osób do oddania krwi zakwalifikowało się 17 osób, co dało prawie 8 litrów bezcennego leku.

Nad rejestracją ochotników czuwały studentki pielęgniarstwa i członkowie Koła Honorowych Dawców Krwi „Kropelinek”, przy wsparciu opiekuna koła dr. Damiana Strojnego.

Kolejne akcje na pewno przed nami, więc przypominamy, że „Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush). Pamiętajmy – krwi nie można wyprodukować w warunkach laboratoryjnych, jej jedynym źródłem jest drugi człowiek.

 

Tekst: Justyna Przerwa

Zdjęcia: Oksana Pikula

 

 

Logo PWSW
EnglishPoland