https://pansp.pl/wp-content/uploads/2023/09/koncert-SZEPTA-jpg.webp

koncert „Szepta” w Przemyślu

20 września 2023

W imieniu Organizatorów zapraszamy na KONCERT, który odbędzie się 5 października br. (czwartek) o godzinie 19.00 w klubie Buena Vista (ul. Nestora 1, Przemyśl). Koszt biletu to 30 zł.

 

koncert „Szepta” w Przemyślu

 

Krótki opis wydarzenia:

Wyjątkowy, koncert charyzmatycznej krakowskiej artystki „szepty”, która w towarzystwie świetnych muzyków promuje swój album „tysiące szuflad”.  Na mikrofonie – „szepta”, na gitarze elektrycznej Piotr Lekki, na perkusji Sławomir Puka, na gitarze basowej Robert Świątek. Artyści zagrają ambitną muzykę alternatywną z poetyckim tekstem zrzeszającą ze sobą synth pop, trip-hop oraz rock. Twórczość „szepty” zagrana będzie z tak zwanym „pazurem” ponieważ towarzyszący jej muzycy od lat kojarzeni są z ciężkim rockowym brzmieniem. Minimalistyczne połączenie instrumentów i mocnego wokalu przenosi odbiorców na koncercie w zupełnie inny wymiar…

 

Poniżej parę słów o muzykach, którzy towarzyszą artystce:

Piotr Lekki

Gitarzysta, realizator nagrań i producent. Wraz z Jurkiem Styczyńskim (Dżem) i Robertem „Sierściem” Mastalerzem (4szmery) współtworzy projekt akustyczny SPiS, gra ze znanym z zespołu Giganci Gitary wokalistą Marcinem Furmańskim w jego składzie solowym, występuje z mieszkającym w Los Angeles bluesmanem Darylem Strodes, powołał do życia blues-rockowy band Evening Standard, a obecnie wraz z Januszem Niekraszem i Markiem Kapłonem jest częścią nowego składu grupy  TSA.

Ma na koncie współpracę ze Stirwater, Pawła Mąciwody (Scorpions), a płyta Agrresivy69 „Republika69″, której był współproducentem była nominowana do Fryderyków. Jest organizatorem cyklu koncertów pod szyldem Bochnia Rocks, w którym to cyklu wystąpili już m.in. Ron Bumblefoot Thal, Simon Phillips, Andy Timmons, Kip Winger, Michael Angelo Batio, Richie Kotzen, Vinny i Carmine Appice, Stu Hamm, Jennifer Batten, Virgil Donati, Alex Skolnick, Vinnie Moore i wielu innych. Dane mu było grać z Paulem Gilbertem, Davidem Ellefsonem (Megadeth), Ronem Bumblefootem Thalem (ex Guns’n Rosoes), Johnem Corabi (Dead Daisies) czy Vinny Appicem (Black Sabbath). Dużo koncertuje z różnymi projektami, dwukrotnie wystąpił w sławnym klubie Whisky a GoGo w Los Angeles.

Sławomir Puka

Wybitny perkusista, absolwent Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Sławek jest również muzykiem sesyjnym i ma na swoim koncie współpracę z TSA, Moniką Brodką, Ziyo, Jackiem Dewódzkim, Griff Halin, Chaz de Paulo, Krissy Matthews, Dave Ellis. Przez długi czas współpracował z Renatą Przemyk grając z nią m.in. trasy koncertowe i festiwale. Na stałe współpracuje z zespołem Latające Talerze, Krafcy, Puzzle, Bzykology, Back to 80′s. Jest nauczycielem w Szkole Muzycznej Yamaha, endorserem firmy PEARL.

Robert Świątek

Świetny basista, pasjonata, kolekcjoner instrumentów. Właściciel Studia Leonardo 27 w Bochni, starający się stworzyć jak najlepsze warunki do twórczej pracy dla artystów i całej ekipy. Z muzyką połączony od najmłodszych lat poprzez grube basowe struny i niskie brzmienie. W swojej karierze muzycznej pochwalić się może występami w zespole Chłopcy z Placu Broni. Mimo, że aktywne granie zeszło na dalszy plan jego fascynacja muzyką wciąż pozostaje bardzo mocna i wyraża się m.in. we wspieraniu projektu Bochnia Rocks. Obecnie gra razem z Piotrem Lekkim w zespole Evening Standard.

 

Parę słów o wokalistce:

SZEPTA

Jest niezależną krakowską artystką, autorką tekstów i muzyki. Spełniła swoje życiowe marzenie nagrywając wraz z producentem Piotrem Lekkim debiutancki album „tysiące szuflad”, który niebawem będzie miała swoją odsłonę w mediach. 
Muzyka gościła u niej w domu od maleńkości. Tata prowadził firmę nagłośnieniową. Na każdej imprezie rodzinnej rozbrzmiewały żywe instrumenty. Starszy brat grał w zespole rockowym „Nerwy”. Po przejęciu firmy po tacie dorabiała sobie również jako DJ na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych. Jej synek skończył szkołę muzyczną i gra w różnych kapelach rockowych. Tuż przed pandemią zmuszona została zamknąć interes związany z nagłośnieniem imprez. Tęsknota za muzyką jednak była na tyle ogromna, że zdecydowała się dokończyć teksty piosenek, które powstawały od wielu lat.  Komponowała swoje melodie, aż w końcu poznała Piotra Lekkiego i wspólnie z nim stworzyła jedyne w swoim rodzaju „tysiące szuflad”. Nadszedł czas, aby podzielić się tymi dźwiękami z innymi.

 

Poniżej istotne linki:

https://www.youtube.com/watch?v=FJPLmtaXvWw

https://www.facebook.com/szeptamusic

https://www.instagram.com/szeptamusic/

https://www.facebook.com/buenavistaprzemysl

https://www.buenavistaclub.pl/

Logo PWSW
EnglishPoland