https://pansp.pl/wp-content/uploads/2023/03/Regionalne-Fora-Praktykow-Partycypacji-1000x800.webp

O Regionalnym Forum Praktyków Partycypacji w Przemyślu

15 marca 2023

25 kwietnia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych (ul. Książąt Lubomirskich 6) odbędzie się Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Przemyślu.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją Wymiany Kulturowej toTU toTAM i Urzędem Miasta w Przemyślu, a Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu jest jego partnerem.

Spotkanie planowane jest dla około 70 praktyczek i praktyków – reprezentujących urzędy, organizacje społeczne i radnych różnych miejscowości z terenu województwa podkarpackiego i jego okolic. W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa – osoby zarówno doświadczone w działaniach związanych z partycypacją obywatelską, jak i takie, które stawiają na tej ścieżce dopiero pierwsze kroki.

Już wkrótce zamieścimy tutaj program wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy.

 

O Forum Praktyków Partycypacji

Forum Praktyków Partycypacji to cykliczne wydarzenie przeznaczone dla osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej. Kierowane jest do każdego, kto posiada wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych (lub kto pragnie je zdobyć i rozwijać), chce nawiązać nowe kontakty i poruszyć bardziej skomplikowane problemy.

Organizatorzy pragną umożliwić praktykom i praktyczkom partycypacji poznanie innych osób zajmujących się tą tematyką, stworzyć przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń oraz wzajemnego poszerzania wiedzy. Chcą przyczyniać się do poprawy jakości procesów partycypacyjnych w Polsce oraz utworzenia środowiska osób zajmujących się partycypacją, wspierających się merytorycznie i wzajemnie motywujących.

 

O Regionalnych Forach Praktyków Partycypacji

To nowy cykl spotkań kierowanych do osób zajmujących się włączaniem mieszkańców i mieszkanek w procesy decyzyjne. RFPP to całodzienne spotkania podczas których osoby działające w obszarze partycypacji obywatelskiej w danym regionie będą miały okazję do wymiany doświadczeń, poznania dobrych praktyk, przedyskutowania istotnych wyzwań związanych z angażowaniem mieszkanek i mieszkańców w kształtowanie ich otoczenia i polityk lokalnych. Planowane jest przeprowadzenie siedmiu takich spotkań do końca 2023 roku. Regionalne Fora odbyły się już w Toruniu, Nowej Soli, Białymstoku, Łodzi i Szczecinie! Ostatnie dwa Regionalne Fora odbędą się w Krakowie i Przemyślu.

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

O Regionalnym Forum Praktyków Partycypacji w Przemyślu

 

Źródło: https://partycypacjaobywatelska.pl/fora-regionalne/

Logo PWSW
EnglishPoland