https://pansp.pl/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5582-scaled.webp

PANS gospodarzem XIV Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej

13 maja 2024

10 maja br. w PANS w Przemyślu odbyła się XIV Olimpiada Pielęgniarska im. dr Janiny Fetlińskiej. Rolę gospodarza olimpiady uczelnia zawdzięcza wygranej przez panią Alicję Chrapek XIII edycji wydarzenia, a przypomnienie zwycięskiej prezentacji było jednym z elementów przygotowanego harmonogramu. Konkursowy piątek był zwieńczeniem dwóch konferencyjnych dni, bogatych w dyskusje na temat współczesnego pielęgniarstwa.

Otwarcia finału Olimpiady dokonał JM Rektor – dr Paweł Trefler prof. PANS. Finał to trzecia część zmagań studenckich – pierwsza i druga odbywały się równocześnie we wszystkich uczelniach i wyłoniły studentów z najwyższą liczbą punktów, właśnie do ostatniego etapu.

Swoją obecnością zaszczyciła zgromadzonych dr n. med. Lucyna Sochocka z Instytutu Nauk o Zdrowiu Collegium Salutis Humanae Uniwersytetu Opolskiego, pomysłodawczyni tejże formy rywalizacji. Miłymi gośćmi byli również  opiekunowie – nauczyciele akademiccy, którzy pojawili się w naszej Uczelni wraz ze studentami – najważniejszymi uczestnikami tego dnia. Przybyłych powitała dr Bożena Majchrowicz – Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia PANS, organizatorka tegorocznej edycji spotkania. Zmagania podzielone na dwie sesje poprzedził wykład inauguracyjny przygotowany w myśl maksymy Hipokratesa „Pożywienie powinno być lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”, czyli „Rola żywienia klinicznego w pracy pielęgniarki”, wygłoszony przez dr Beatę Barańską, Konsultantkę Wojewódzką w Dziedzinie Pielęgniarstwa.  

Cały dzień integracji, wymiany doświadczeń i przede wszystkim konkursowych zmagań studenckich, zakończył się ogłoszeniem wyników. Trzecie miejsce należy do pana Oskara Soczyńskiego z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, II miejsce otrzymała pani Kamila Zacharewicz z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, a laureatką Olimpiady została pani Judyta Homoncik z Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu i to właśnie tam odbędzie się XV już edycja wydarzenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, ponieważ udział w wydarzeniu wymagał wiele pracy i poświęcenia, a to widoczne było w skrupulatnie przygotowanych wystąpieniach.

 

Tekst: Justyna Przerwa

Zdjęcia: Grzegorz Gajdzik

Logo PWSW
EnglishPoland