https://pansp.pl/wp-content/uploads/2023/03/Zrzut-ekranu-2023-03-15-121840-1000x596.webp

PANS w Przemyślu szkoli młodzież przemyskich szkół ponadpodstawowych na „Zawodowców w mundurach”

15 marca 2023

W ramach przedsięwzięcia „Zawodowcy w mundurach” realizowanego przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu w projekcie „Razem zmieniamy Przemyśl” w dniu 10 marca 2023 r. uczniowie przemyskich szkół ponadpodstawowych gościli już w trzeciej z pięciu instytucji związanych ze służbami mundurowymi. Tym razem młodzież była z  wizytą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu, gdzie zapoznała się ze specyfiką działalności jednostki, a także ze ścieżką aplikowania na stanowiska pracy. Miała też niepowtarzalną możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu jakim posługują się funkcjonariusze podczas pełnienia służby.

Dwie poprzednie wizyty odbyły się w:

  • Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu oraz
  • 20 Przemyskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej.

W kwietniu i w maju uczniowie odwiedzą jeszcze Zakład Karny w Medyce oraz Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

 „Zawodowcy w Mundurach” to przedsięwzięcie, dzięki któremu młodzież może sprawdzić się pod względem fizycznym, zręcznościowym oraz zapoznać się ze specyfiką pracy służb mundurowych „od kuchni”, a tym samym zaplanować związanie z nimi swojej ścieżki kariery zawodowej.

Informacja o naszej wizycie na stronie BiOSG: https://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/bie/aktualnosci/49702,Zawodowcy-w-mundurach-w-Bieszczadzkim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

 

Tekst i zdjęcia: Dział Rozwoju i Współpracy PANS

Logo PWSW
EnglishPoland