https://pansp.pl/wp-content/uploads/2022/06/Ranking-PERSPEKTYWY-2022.jpg

PANS jeszcze wyżej w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” – jesteśmy na 4. miejscu w Polsce! Na Podkarpaciu – znów pierwsi!

23 czerwca 2022

Według Rankingu Perspektywy 2022 Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu uplasowała się na 4. miejscu w Polsce i PIERWSZYM NA PODKARPACIU wśród uczelni zawodowych! 

Powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces wg kryterium wojewódzkiego, a w rankingu ogólnopolskim awansowaliśmy o jedno miejsce wyżej (w ubiegłym roku zajęliśmy tu 5. miejsce). To duże wyróżnienie dla przemyskiej uczelni, której pracownicy i władze dokładają wszelkich starań, by oferta kształcenia i warunki studiowania były na najwyższym poziomie.

Kryteria brane pod uwagę to: ocena przez kadrę akademicką, ekonomiczne losy absolwentów, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, ocena parametryczna, rozwój kadry własnej, dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych, prowadzone kierunki studiów, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych, studia podyplomowe, studenci cudzoziemcy, wymiana studencka.

PANS jeszcze wyżej w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” – jesteśmy na 4. miejscu w Polsce! Na Podkarpaciu – znów pierwsi!

 

Ranking wraz ze szczegółami dostępny jest tutaj: PERSPEKTYWY 2022

Logo PWSW
EnglishPoland